piątek, 6 stycznia 2017

Codzienność i rutyna zabijają każdego z nas #1 - jak uratować związek? /
Do pobrania week planner 4 free.

Oto nastał początek pierwszej serii na tym blogu.

Ja doskonale znam uczucie, kiedy rutyna niszczy związek. W międzyczasie pojawiają się nam w głowie różne myśli dotyczące własnej osoby i wszystko zbiera się niepostrzeżenie w lekki żal dotyczący każdej sfery naszego życia:

"Mam dość, co z moim życiem? Nie chcę, ale muszę."

Albo coś w tym stylu.

Nic dziwnego, bo jak inaczej nazwać utarte schematy
 w pogoni za dobrobytem wszystkich tylko nie mnie?No bo faktycznie jest tylko łan łej tiket - 
albo w tym wielkim świecie organizujemy sobie niezależny kawałek dostosowany
do nas albo mieszamy się w olbrzymi tłum i jesteśmy potwornie nieszczęśliwi.Bynajmniej nie próbuję przez to powiedzieć, że mamy rzucić wszystko, zdjąć z siebie odpowiedzialność za byt i funkcjonowanie w społeczeństwie. Po prostu - proszę mi wierzyć - to się wszystko da pogodzić i ta seria właśnie o tym będzie. 

Dziś o związkach:

Niepielęgnowany związek umiera powoli i bezszelestnie.

Praca-dom-dziecko-obiad-praca-naczyń_mycie-sen

Znany schemat? Ja go znam, chyba lepiej niż mi się wydaje. Kilka tricków wymagających sporych pokładów energii, ale nie zapominajmy, że święty spokój, proszę państwa, to po śmierci.

1. 45 minut mniej w łóżku = wspólne śniadanie

~ chwila wspólnoty przed kolejnym, pracowitym dniem. Najlepiej podzielić się obowiązkami przygotowywania śniadania. Bez kawy nie będę funkcjonować? Codziennie niech ktoś podaje kawę do łóżka, wymieniajcie się, zeby bylo sprawiedliwie!


2. Tablica korkowa i farba tablicowa to zbawienie dla ludzi wiecznie się mijających

~ niech Wam wejdzie w nawyk bazgrolenie po niej. Niezależnie od tego, jak bardzo się mijacie - pozostawienie kilka miłych słów dla drugiej osoby albo chociażby kilku bazgrołów, to małe i przyjemne zaspokajanie potrzeby czułości. Ze względu na brak miejsca - u nas farbą tablicową oblaliśmy nasze drzwi!


3. Obowiązkowa randka z ustaloną częstotliwością i kwiatek z buziakiem

~ umówmy się, kilkuletnie związki troszkę to zaniedbują, więc nic złego w szczerym kwiatku ustalonym wczesniej. A jak się na to miło czeka!

4. Motywujący sms na kolejny pracowity dzień

~ no nie powicie mi, że nie macie czasu napisać do Ukochanej osoby motywującego do "walki o piękną, wspólną przyszłość" smsa.

5. Niedziela bez planu

~ to najfajniejszy czas. Być może pracujecie/ uczycie się w weekendy, ale niech ten dzień będzie poświęcony każdemu z Was z osobna. Rozdział ciekawej książki, ulubiony film, lekcja makijażu dla Pań na youtube... na to jest teraz czas!


Jak zobaczycie w moim plannerze nie ma niedzieli - to właśnie dlatego. Pobierajcie, drukujcie, zaplanujcie i pielęgnujcie!


better together!4 komentarze: